5 jaar Duits-Nederlandse vriendschap en samenwerking

Mattias tijdens de jubileumbijeenkomst van het samenwerkingsverband
Vanmiddag werd in de Oosterpoort het 5-jarig jubileum gevierd van het samenwerkingsverband Groen en Sociaal van GroenLinks en de Duitse Gruenen.
Vijf jaar geleden werd na een lange tijd van informele contacten in Ter Apel een samenwerking geformaliseerd tussen de GroenLinks-afdelingen van de stad Groningen en de provincies Groningen en Drenthe en diverse afdelingen van Gruenen/Bundnis90 in de Kreisen langs de grens. Ook Stadt Oldenburg doet mee.
In die vijf jaar is van alles gedaan en besproken, er is gefietst, geflyerd, veel vergaderd, uitgewisseld, gelachen om elkaar en onszelf, er is Duits geleerd en er is Nederlands geleerd en er is iets van echte Europese samenwerking ontstaan. Voor mij is Rebecca Harms, één van de Duitse vertegenwoordigers in het Europarlement, net zo bekend als onze “eigen” Judith Sargentini. Ik ken Willem Kuiper uit Assen, de Nederlandse voorzitter van het samenwerkingsverband, maar de Duitse voorzitter, Nikolaus Schuette zur Wick, kom ik nog veel vaker tegen.
Het is kortom een levende samenwerking met veel activiteiten en een voorbeeld voor veel andere grensstreken. Een belangrijke activiteit van de laatste tijd is de strijd tegen de kolencentrales geweest. Die in Dorpen en Emden zijn al van de baan. En zo zijn er in de afgelopen vijf jaar meer successen geweest.
Geen wonder dat veel groene prominenten vanmiddag in Groningen het jubileum mee wilden vieren: Judith Sargentini, Ineke van Gent en Henk Nijhof van GroenLinks en Raimund Nowak, Annalena Baerbock, Thilo Hoppe, Filiz Polat en Hahle Badrnejad-Hahn van Duitse kant. Ook onze lijsttrekker Mattias Gijsbertsen sprak het gezelschap toe.
Er is gesproken over de vredesgedachte die ten grondslag ligt aan de Europese Gemeenschap, over CO2-opslag, over grensarbeid, over grensoverschrijdend treinverkeer en nog veel meer.
Na afloop was er bier en stamppot en haalde Bondsdaglid Thilo Hoppe zijn gitaar tevoorschijn.
Thilo Hoppe speelt gitaar

Eén reactie op “5 jaar Duits-Nederlandse vriendschap en samenwerking”

  1. Benni leemhuis zegt:

    Het was een mooie bijeenkomst afgelopen zaterdag. Het viel me op hoeveel het samenwerkingsverband al heeft gedaan en het niet door gaan van de Kolencentrale in Dörpen is een succes dat mede op het conto van deze samenwerking tussen Grüne en GroenLinks geschreven mag worden. En het was ook nog eens gezellig, jammer dat ik al voor zeven uur weg ging!


Bad Behavior has blocked 152 access attempts in the last 7 days.


Bekijk mijn statistieken